BE-ePBcQoJfqt-Mz2WaSjlnPco3_bL3c

Skleníky, pařníky, foliovníky

Zahradní skleníky jsou vhodné pro pěstování rostlin za těch nejvhodnějších podmínek. Vyberte si některý z polykarbonátových skleníků v naší nabídce s dlouhou životností, pevností. Pokud jsou vaše možnosti omezené prostorem využijte naší nabídky pařníků a pařenišť, které zaberou minimum místa, splní svůj účel a můžete je použít také pro rychlé předpěstování rostlin na jaře.

 

Při výběru zahradního skleníku nejvíce záleží na Vašich prioritách a z jakého materiálu je jeho konstrukce a výplň.  Pak samozřejmě je třeba mít na mysli jak nebo na co zahradní skleník přimontovat či ukotvit. A v poslední řadě si musíme uvědomit, co očekáváme od zahradního skleníku. Zahradní skleníky můžeme vyplnit sklem i dutinkovým polykarbonátem. Od obou typů očekáváme při pěstování květin a zeleniny co nejvíce zefektivnit a docílit co nejlepších výsledků a vlastností skleníků. Dříve se zahradní skleníky vyráběli především se skleněnou výplní, ale v dnešní době se velmi rozšířila výroba zahradních skleníků s výplní z dutinkového polykarbonátu. Je to dáno skvělými termoizolačními vlastnostmi, příznivou cenou a snadnou montáží. Výplň z dutinkového polykarbonátu dobře izoluje a je odolná proti povětrnostním vlivům (prudký déšť, kroupy). Zahradní skleníky jsou většinou osazeny dutinkovým polykarbonátem o síle 4 nebo 6 mm.

Zahradní skleníky s výplní skla lépe vzdorují sněhu a vysoká pevnost a váha skla zajišťuje vyšší odolnost vůči větru. Skleněná deska vydrží větší zatížení sněhem (pozor, to neznamená, že není nutné sníh odklízet). Tím pádem jsou skleněné skleníky vhodnější do klimaticky náročnějších podmínek. Sklo má velmi vysokou životnost, ale má i své nevýhody. Skleněná výplň má menší tepelně izolační vlastnosti než dutinkový polykarbonát.

Pod zahradní skleník je nutno stavět betonové základy do ne zámrzné hloubky. Sklo je křehké, má nízkou odolnost vůči mechanickým vlivům krupobití, náraz motyčky do výplně apod. Rozsype se na střepy, což znamená nevýhodu z hlediska bezpečnosti, například s ohledem na malé děti. Proto jsou dnes v popředí zahradní skleníky z dutinkového polykarbonátu. Jednak proto, že jsou velmi lehké a ohebné. Těchto vlastností využívají výrobci zahradních skleníků hlavně v případě speciálních skleníkových konstrukcí, jako je například střecha do oblouku, která by se ze skla vyráběla velmi nesnadno. Desky vyrobené z dutinkového polykarbonátu jsou téměř nerozbitné a vysoce odolné proti poškození. Propustnost UV záření se pohybuje ve velmi nízkých hodnotách. Dokonce bychom mohli říct, že polykarbonát UV záření nepropouští téměř vůbec. Světlo je do skleníku propouštěno v závislosti na tloušťce desek. V průměru se však propustnost pohybuje okolo 70-80 %.

 

Dutinkový polykarbonát má výborné tepelně izolační vlastnosti, lepší než má sklo. Díky tepelně izolačním vlastnostem si můžete prodloužit pěstitelskou sezónu. Pokud chcete temperovat zahradní skleník pro celoroční pěstování je zahradní skleník z dutinkového polykarbonátu určitě ideální volba.

 

 • Chcete si výrazněji prodloužit pěstitelskou sezónu? 
 • Chcete skleník temperovat a pěstovat rostliny celoročně?
 • Skleník nebude umístěný na volném prostranství a vystavený silnému větru?
 • Nechcete stavět žádné betonové základny?

Zahradní skleníky z dutinkového polykarbonátu nepotřebují betonovou základnu. Běžně stačí plechová základna. To ovšem neplatí v případě, že skleník chcete postavit do písčité zeminy, pak je i v případě skleníků z dutinkového polykarbonátu nutnost vytvořit alespoň betonové patky, do kterých budou zapuštěny kotvy plechové základny. Za další nepřehlédnutelné dobré vlastnosti zahradních skleníků z dutinkového polykarbonátu jsou lehké konstrukce z hliníku či profily z pozinkovaného plechu. Jejich montáž je rychlá a snadná i pro laiky. V naší nabídce naleznete zahradní skleníky z dutinkového polykarbonátu s hliníkovou konstrukcí i skleníky do oblouku. Vzhledem k riziku extrémnímu počasí (vítr o rychlosti vyšší než je 90 km/hod., kroupy o velikost míčků, extrémní sněhová nadílka) se může vyplatit skleník pojištěný

 • Skleníky polykarbonátové Skleníky polykarbonátové
 • Pařníky, pařeniště Pařníky, pařeniště
 • Příslušenství ke skleníkům Příslušenství ke skleníkům


Akce týdne

 • Polykarbonátová deska BASIC - 10 mm  

  Polykarbonátová deska BASIC - 10 mm

Nejprodávanější

 • Tyvek UV Facade Tape  

  Tyvek UV Facade Tape

 • Distanční podložka trapéz, 100 ks/bal  

  Distanční podložka trapéz, 100 ks/bal

 • Hřeby "lepenkáče" kroucené - 25x3,5mm  

  Hřeby "lepenkáče" kroucené - 25x3,5mm

 • Neviditelný plastový obrubník Guttagarden 60 mm - černý  

  Neviditelný plastový obrubník Guttagarden 60 mm - černý

 • SUNFLEX Roof-in Plus 1 x 50 m  

  SUNFLEX Roof-in Plus 1 x 50 m

 • Nerez vrut V2A s nerezovou podložkou 4,5 x 45 mm - 20ks  

  Nerez vrut V2A s nerezovou podložkou 4,5 x 45 mm - 20ks

 • Upevňovací vrut V5143 - 4x30 mm - nerez A2, drážka Torx  

  Upevňovací vrut V5143 - 4x30 mm - nerez A2, drážka Torx

 • Distanční podložka vlna 76 x 18, 100 ks/bal  

  Distanční podložka vlna 76 x 18, 100 ks/bal

 • Metalizovaná páska Guttaband AL - 50 m x 50 mm stříbrná  

  Metalizovaná páska Guttaband AL - 50 m x 50 mm stříbrná

 • Nerez vrut V2A s nerezovou podložkou 4,5 x 45 mm - 100ks  

  Nerez vrut V2A s nerezovou podložkou 4,5 x 45 mm - 100ks

Nakupujte u nás

Ověřený obchod Zákaznickým servisem jsme získali prestižní ověření.

Skvělé ceny U nás nakupujete za internetové ceny.

Věrnost se vyplácí Nakupujte u nás pravidelně a získejte věrnostní výhody.

Newsletter

Chcete se dozvědět o novinkách a akcích jako první?

Gutta ČR